Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

WordPress Tema Değiştirme Sorunu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

wordpress

WordPress Tema Değiştirme konusunda  kullanıcıların sık karşılaştıkları sorunlara değinmek istiyoruz. WordPress, pek çok kişinin site yapımı için kullandığı, dünyaca bilinen ve kullanılan php tabanlı bir web sistemidir. Bu sistem sayesinde biraz bilgisayar bilgisi olan herkes tasarım yapabilmektedir. Sitelerin belli bir tema ile kolayca tasarlanabildiği wordpress ile kullanıcılar belli sorunlar yaşayabilmektedir. Özellikle wordpress tema değiştirme sorunu bunların arasında ilk sırada yer almaktadır. Tema değişikliği yapabilmek için belli bir temanın bulunması ya da satın alınması gerekmektedir.

Yüklü temalar arasında geçiş yapmak, sitenin var olan görüntüsünü bozabileceği gibi, sitenin uçmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle wordpress tema değiştirme sorununun önüne geçebilmek için izlenmesi gereken birkaç adım bulunmaktadır.

Kullanıcılar bunları doğru bir biçimde gerçekleştirdiği takdirde herhangi bir sorun kalmayacaktır.

WordPress çözüm

Çözüm

Öncelikle admin panelinde temalar alanından hangi temanın kullanılmak istendiğine karar verilmelidir.
WordPress tema değiştirme sorununda uyumsuz temaların yüklenmesi baş sorunu doğurmaktadır. Kullanıcılar her temayı indirmekte, bu da siteye virüs bulaşmasına neden olmaktadır. Virüs bulaşması da temanın kurulmamasına, haliyle de çalışmamasına sebebiyet vermektedir. Böyle bir durumda bütün veri dosyalarının sıfırlanması gerekecektir. Bu nedenle bilinmeyen kaynaklardan kesinlikle tema indirilmemelidir.

Tema değişikliği için karar verilen tema bulunduktan sonra tema indirilmelidir. İndirilen tema etkinleştirildiğinde bilgisayar için bir tarama gerçekleştirilmelidir. Bu tarama sonucunda virüs bulunmuyorsa, sorun olmadığı kanaati verilir ve tasarıma geçilebilir. Sürekli tema değiştirmek de tasarımı bozacaktır.

Birkaç noktaya daha dikkat edecek olursak;

Çok sık WordPress tema değiştirme kullanıcılarınız açısından pek te iyi karşılanmayabilir. İnsanların alışkanlıklarından o kadar kolay vazgeçmezler. İllaki temanızın değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorsanız mutlaka yeni bir çok yenilik ile kullanıcılarınıza yeni temanızı sunmanız gerekecektir.

Ayrıca dünyada bir çok tasarım firması WordPress için yaptıkları ve ücretli olarak sundukları temalardan ya satın alarak yararlanın ya da firmaların kullanıcılara ücretsiz wordpress tema olarak sundukları temeları tercih edin. Bunun dışında ücretli temaların ücretsiz olarak sunulan versiyonlarından uzak durun. Sisteminize zarar verecek kodlamalarla karşılaşmanız çok mümkündür.

 

WordPress Tema Değiştirme Sorunu BENZER İÇERİKLER
WordPress Tema Değiştirme Sorunu YAPILAN YORUMLAR