Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

WordPress Şifresi Unutma Sorunu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

WordPress, web sitesi yapımında kullanılan bir veritabanı programıdır. Bu sistem ile web sitesi tasarımları gerçekleştirilmekte, bloglar kurulmakta ve ziyaretçiler de tarayıcılar sayesinde web sitelerini ziyaret etmektedir. Admin paneli, wordpress veri tabanlı bir sitenin tasarımının yapılması için gerekli olan bir alandır. Kullanıcılar bu alana kullanıcı adı ve şifrelerini girerek giriş yapmaktadır. Ancak; uzun süre uğranılmayan sitelerde şifre unutma olasılığı yüksektir. WordPress şifre unutma sorununun çözümü ise oldukça kolaydır.

Şifresini unutan ve yeni şifre talebinde bulunmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları takip edebilmektedir.

WordPress Şifre Talebinde Bulunma

 

Admin paneline giriş yapamayan kullanıcılar wordpress şifre unutma sorununu çözebilmek için altta yer alan şifremi unuttum kısmına tıklamalıdır. Bu alan veri tabanında kayıtlı olan e posta adresine yeni şifre talebinde bulunabilmek için sağlanmaktadır. Şifremi unuttum alanına tıklandıktan sonra wordpress bazı bilgilerin doldurulmasını talep etmektedir.

Bu alana tıklandıktan sonra wordpress veri tabanından kayıtlı olan mail adresine bir kod gönderir. Bu kodun olduğu linke tıklandığında yeni şifre belirleme işlemi gerçekleştirildikten sonra panele yeniden giriş yapılabilmektedir. WordPress şifre unutma sorunu bu kod ile çözülebilmektedir ancak; web tasarım işlemlerini farklı kişilere yaptıran kullanıcılarda e posta adresi farklı görünebilmektedir. Bu gibi durumlarda kod, web tasarımcının adresine gidecektir. Bu durumun yaşanması durumunda ise kişiyle iletişim kurulmalıdır.

WordPress Şifresi Unutma Sorunu YAPILAN YORUMLAR