Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Instagram Virüsü ve Çözümü

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan
Loading...

Instagram, sosyal medya platformları arasında son dönemlerde en çok kullanılanlardan biridir. Bu platform eskiden sadece özel fotoğrafların paylaşıldığı bir alan iken, son dönemlerde her tür kullanıcı tarafından işgal halindedir. Bu nedenle virüs riski de Instagram’da oldukça fazladır. Instagram virüsü kullanıcıların kendi isteği dışında fotoğraf paylaşımı gerçekleştirmektedir. Instagram takipçisi satın alma, beğeni artırma ya da mavi tik alma gibi fotoğraflar eşliğinde paylaşım gerçekleştiren Instagram’da bu sorunun çözümü elbette mümkündür. Instagram Virüsü ile karşı karşıya kalan kullanıcılar aşağıda yer alan adımları takip etmelidir.

Instagram Virüsünden Nasıl Kurtulabilirim?

 

Instagram virüsü genellikle hesabın bilgisayar üzerinden açılması sonucu oluşmaktadır. Herhangi bir hesaba bağlanan Instagram, diğer hesaplardan gönderilen bir linke tıklanması sonucu virüs ile etkileşime girmektedir. Tamamen tarayıcı ya da farklı sosyal medya hesapları ile ilişkili olan bu virüs elbette temizlenebilmektedir.

  • Instagram virüsünü temizleyebilmek için öncelikle tarayıcının ön belleğinin silinmesi gerekmektedir. Bilgisayar ya da mobil cihaz fark etmeksizin kullanıcılar mutlaka ön bellek temizleme işlemini gerçekleştirmelidir.
  • Virüsten kurtulabilmek için bir diğer yöntem ise, telefonun ya da mobil cihazın antivirüs programı ile taratılması yönünde olacaktır. Bu sayede cihazda olan ve Instagramı etkileyen virüsler temizlenecektir.
  • Instagramın silinmesi, kaldırılması ya da şifresinin değiştirilmesi virüsün temizlenmesini sağlamamaktadır. Mutlaka cihazlarda virüs uygulaması kullanılmalıdır.
Instagram Virüsü ve Çözümü YAPILAN YORUMLAR