Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Facebook Reklam Verme Sorunu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

Facebook reklam verme sorunu kullanıcıların en çok karşılaştıkları sorunlar arasındadır. Reklam verebilmek için öncelikle bir profil bulunması bu profile ait de bir sayfa oluşturulması gerekmektedir. Sayfa olmadan ne yazık ki reklam vermek mümkün değildir. Kullanıcılar sayfa oluşturma işlemi için profillerinde sol altta bulunan “sayfa oluştur” butonuna tıklayabilmektedir. Bu işlemin ardından sayfa oluşturma bölümü açılacak ve gerekli bilgilerin girilmesi gerekecektir.

Sayfa oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra sıra reklam verme kısmındadır. Reklam verebilmek için de tüm bu işlemlerin açılan sayfa üzerinden gerçekleştirilmesi gerekecektir.

Facebook reklam verme sorunu olarak adlandırılan nokta aslında reklamın nereden verileceğinin bilinmemesi ile alakalıdır. Sayfa açıldıktan sonra yine sol alt kısımda yer alan “reklam ver” alanına tıklanır ve hangi türde reklam verileceği seçilir. Yönlendirilecek web sitesi, tıklama başı maliyet oranları, reklam hakkında görsel, reklam sloganı gibi bilgiler doldurulmalıdır. Tüm bu işlemler halledildikten sonra son aşama olan ödeme kısmına geçilecektir. Ödeme yapılacak olan kart bilgileri girilir ve onaylanması için Facebook’a gönderilir. Ödemenin başarılı olduğuna dair onay, cep telefonuna ya da e posta adresine gönderilmektedir.

Facebook reklam verme sorunu bu noktada ortadan kalkmış olmaktadır. Facebook’un onay vermesi sonrasında reklam yayınlanmaya başlayacaktır. Ne tür bir reklam verilmesi gerektiği de ödeme yapmadan önce mutlaka belirlenmeli, sonrasında ise ödeme işlemi sağlanmalıdır.

Facebook Reklam Verme Sorunu YAPILAN YORUMLAR