Hızlı Arama Robotu
Hızlı Arama Robotu

Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu

1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Puanlanmadı)
Loading...

Facebook, çok uzun dönemlerden beri kullanıcı kitlesi en yüksek olan sosyal medya platformudur. Dünya üzerinde sayısız kullanıcısı ile rekora koşan Facebook’ta kullanıcılar pek çok sorunla karşılaşmaktadır. Bu sorunların başında ise Facebook otomatik video oynatma sorunu yer almaktadır. 4.5 G internet kullanan ve belli bir internet kotasına sahip olan kullanıcılar, videoların otomatik oynatılmasından büyük şikayet etmektedir. Otomatik oynatılan videolar da internet kotasından harcamaktadır. Bu nedenle videoların otomatik oynatılmasını engellemek için de çözüm yolları aramaktadır. Video oynatma probleminin önüne geçebilmek için kullanıcıların aşağıdaki adımları izlemesi gerekmektedir.

Sorunun Çözümü

 

Facebook otomatik video oynatma sorununun önüne geçebilmek için öncelikle ayarlar bölümünden birkaç değişiklik yapılması gerekmektedir.

  • Facebook sayfasında sağ üst köşede yer alan ayarlar düğmesine tıklanır. Çark şeklinde olan düğme ayarlar düğmesidir.
  • Bu kısma tıkladıktan sonra ayarların yapılabileceği pek çok menü ekrana gelecektir.
  • Bu menünün içerisinden “videolar” bölümüne tıklanmalıdır.
  • Videolar menüsünde “Otomatik oynatma” bölümünün karşısında açık ya da kapalı ibaresi yer almaktadır. Kullanıcılar buradan kapalı seçeneğini işaretlediklerinde videoların otomatik oynatılması duracaktır.
  • Facebook otomatik video oynatma sorunu için mobil uygulamada da aynı işlem gerçekleştirilmektedir.
  • Sola kaydırılan menü alanından ayarlara girilir ve videolar bölümü tıklanır. Kapalı konumuna getirilen otomatik oynatma ile bu sorun tamamıyla ortadan kaldırılmış olacak, kullanıcılar aktif etmediği sürece aynı kalacaktır.
Facebook Otomatik Video Oynatma Sorunu YAPILAN YORUMLAR